Turčianske medobranie a vodosláva

Turčianske medobranie a vodosláva

Podujatie TURČIANSKE MEDOBRANIE A VODOSLÁVA + otvorenie letnej turistickej sezóny v Turci sa koná každý rok. Tentor rok sa uskutoční v sobotu 30. júna 2018 v Turčianskom kráľovstve včiel a čírej vody, v malebnej turčianskej obci Necpaly  (12 km od mesta Martin).         

Začiatok podujatia je o 10.00, ukončenie o 22.00 hod.                                                                                                 Predpokladaná účasť je 6 000 – 9 000 návštevníkov.                                                                                                     Podujatie sa bude konať za každého počasia.

Pripravený je mimoriadne bohatý, atraktívny, program. Na návštevníkov čakajú prezentácie včelárstva s ochutnávkami a predajom medov, medoviny a včelích produktov, súťažami, prednáškami pre odborníkov aj širokú verejnosť, festival ľudovej a folkovej hudby – Muzikantská paráda, Turčianska letná vatra  , prezentácia prírodných krás, flóry a fauny  NP Veľká Fatra, gurmánske špeciality , jedlá i nápoje. Veľkým lákadlom pre deti i dospelých je NECPALSKÉ MLYNČEKOVO – súťaž o najkrajší vodný mlynček.

Okrem ďalších atrakcií, bude súčasťou podujatia aj Trh remesiel a ľudového umenia, na ktorý Vás srdečne pozývame.